10 Mart 2011 Perşembe

Süleyman Demirci, AKP Ünye İlçe Tanıtım ve Medya Başkanı

Önce haber ve bilgilendirme:

Ordu’nun Ünye ilçesinde, AKP Ünye İlçe Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Demirci, Facebook’taki sayfasına, başı açık kadınlar için “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralıktır” yazdı.

AKP Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat’ın da bulunduğu bir toplantıya katılan yurttaşlar, Ünye Imam Hatip Lisesi mezunu Demirci’nin yazdıklarını “ahlaksızlık” olarak niteledi. Hamarat’ın yaşananlar karşısında sessiz kalması karşısında ise yurttaşlar, Hamarat’a “Gerekeni yapmalısınız, aksi takdirde sizin de bu düşünceye sahip çıktığınızı düşüneceğiz” dedi.Demirci’nin aldığı sözlü uyarsı sonrası Facebook’a yazdığı yazıyı sildiği, kadinlardan özür dileyerek partiden istifa etmek zorunda birakildi. Olayla ilgili henüz hiçbir disiplin cezası almadığı belirtildi.1972 dogumlu Demirci hakkinda Ünye Ak Parti’nin internet sayfasindaki bilgilerede söyle bir paragraf geciyor: „Siyasete, Refah Partisinde Gençlik kollarında başlayan Demirci, daha sonra Fazilet Partisi Ünye ilçe yönetiminde Tanıtım ve medya başkanı olarak görev yaptı. Ak Parti kurulduktan sonra bu partiye üye olan Süleyman Demirci, bugüne kadar kendisine verilen tüm görevleri elinden geldiği kadar yerine getirmeye çalıştı.

Yazilan cizilenlere yorum yok. Böylesine rezalet bir zihniyetin yorumlanacak bir yani kalmamis. Bu zihniyetin herhangi bir sekilde „Baskan“ olarak muamele görmesi, bu ülkedeki baskanlik kavraminin ne kadar icinin bosaldiginin göstergesidir. Bir sürü kompleksli erkek, kendi egolarini tatmin etmek adina icat etmisler sanki bu „baskanlik“ olayini.

Benim dikkatimi ceken daha cok, Ünye AKP’nin internet sitesinde kendisi icin yazilan „bugüne kadar kendisine verilen tüm görevleri elinden geldigi kadar yerine getirmeye calisti.“ cümlesidir. Bu tarz cümleler karnede, is referanslarinda beceriksiz, yetersiz, basarisiz kimseler icin kullanilir. AKP yetkilileri bu noktada isabetli bir tanimlamada bulunmus en azindan.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder