17 Ağustos 2009 Pazartesi

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek

Tokat Belediye Baskani Adnan Cicek'in resimlerinde öyle cok garip bir hal yok. Ancak daha önce de bahsettigim "Halk ile nasil bir halkin kast edildigi"ne dair güzel bir örnek sunuyor, Baskan Cicek'in fotograf albümü. Tokat'i bilmem. Ancak fotograf albüme bakinca, ve resmi bir sitede oldugu icin Tokat halkini temsil eden bir deger verebilecegimizi varsayarsak, bu mini albüme, söyle bir intiba gelisiyor bende: Tokat halki ya coluk cocuktan, ya da takkeli ihtiyarlardan, ya da renksiz orta yasli insanlardan ibaret. Gayet tutucu, gayet can sıkıcı bir imaj ciziyor bu resimler Tokat hakkinda.

Ha, diyebilirsiniz ki, bu foto albümü gelisi güzel yapilmis, yani bu albümü hazirlayan eleman cok derin düsünceler yürütmeden, bir kac hos resimleri buraya yüklemis.

Ancak dikkatli bakarsak, albümde bir adet Basbakan ile beraber cekilmis resim, ve bir adet ordu mensubuyla cekilmis fotograf da eksik degil. Yani üzerine fikir yürütülerek yapilmis bir albüm, cünkü hem Basbakan Erdogan, hem de Silahli Kuvvetler'e yer verilmis. Demek ki, ayni düsüncede halkin resmi de ilave edilmeliydi. Bu da iki ihtimale yer veriyor: Ya bu albümü yapanlar belli bir (secmen?) kitlesine hitaben bu resimleri koymus, ya da Tokat'taki toplumda farklilik yok!


cocuklar ile (Belediye Baskanlari albümünün olmaz ise olmazi)

Yaslilar ile (takke ile sakal/biyik daima avantaj saglar)

Canim Führ... yani Basbakanim!

Canim komutanim!

Genclerimiz lütfen oldugunca renksiz olsun. Top sakalli, kot pantolonlu mühendis istemeyiz!


1 yorum:

  1. süper bir blog olmuş, tebrikler... Çok orjinal gerçekten çok eğlendim resimlere bakarken:)

    YanıtlaSil